| Nominal wattage | 0.30 W |
| Nominal voltage | 220…240 V |
| Mains frequency | 50…60 Hz |
| Nominal current | 30.000 mA |
| Protection class | II |
| Operating mode | Mains voltage |
| Luminous flux | 3 lm |
| Color temperature | 3000 K |
| Light color (designation) | Warm White |
| Color rendering index Ra | ≥80 |
| Length | 58.00 mm |
| Height | 60.00 mm |
| Width | 60.00 mm |
| Product weight | 30.00 g |
| Product color | White |
| Housing color | White |
| Body material | Polycarbonate (PC)|Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Mercury content | 0.0 mg |
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
| Type of connection | Plug type C (EU) |
| Type of protection | IP20 |
| Dimmable | No |
| Mounting type | Surface |
| Application environment | Indoor |
| With light source | Yes |
| Replaceable light source | No |
| Lifespan L70/B50 at 25 °C | 25000 h 1) |
| Type of sensor | Light |
| Detection threshold of daylight sensor | 0…15 lx |
| Standards | CE; EAC |
| Minimum rate of recycled material in packaging | 80 % 1) |
| Minimum percentage of recycled content in the product | 0 % 1) |
| Product recyclability | Mostly recyclable product 1) |
| Packaging recyclability | Mostly recyclable packaging 1) |
| List of dangerous substances contained in the product in concentrations greater than 0.1% in mass percentage | No |
| Contains substances of very high concern in concentrations greater than 0.1% by mass percentage | No |
| Product code | Packaging unit (Pieces/Unit) | Dimensions (length x width x height) | Gross weight | Volume |
|---|---|---|---|---|
| 4099854530678 | Blister 1 |
60 mm x 140 mm x 195 mm | 49.00 g | 1.64 dm³ |
| 4099854530685 | Shipping box 6 |
385 mm x 154 mm x 210 mm | 468.00 g | 12.45 dm³ |