| Nominal voltage | 220…240 V |
| Mains frequency | 50/60 Hz |
| Protection class | I |
| Length | 64.0 mm |
| Height | 18.0 mm |
| Width | 35.0 mm |
| Product weight | 15.00 g |
| Product color | White |
| Body material | Aluminum/Plastic |
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
| With light source | No |
| Replaceable light source | No |
| Standards | CE; UKCA |
| Ball shot safe | No |
| Minimum rate of recycled material in packaging | 80 % 1) |
| Minimum percentage of recycled content in the product | 0 % 1) |
| Product recyclability | Mostly recyclable product 1) |
| Packaging recyclability | Mostly recyclable packaging 1) |
| List of dangerous substances contained in the product in concentrations greater than 0.1% in mass percentage | No |
| Contains substances of very high concern in concentrations greater than 0.1% by mass percentage | No |
| Product code | Packaging unit (Pieces/Unit) | Dimensions (length x width x height) | Gross weight | Volume |
|---|---|---|---|---|
| 4099854508295 | Folding box 1 |
26 mm x 70 mm x 42 mm | 23.00 g | 0.08 dm³ |
| 4099854508301 | Shipping box 4 |
78 mm x 60 mm x 94 mm | 113.00 g | 0.44 dm³ |
| 4099854508318 | Shipping box 128 |
330 mm x 258 mm x 206 mm | 4051.00 g | 17.54 dm³ |