| Length | 600.00 mm |
| Height | 50.0 mm |
| Width | 600.00 mm |
| Product weight | 480.00 g |
| Product color | White |
| Body material | Aluminium |
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
| Mounting type | Surface mounting |
| With light source | No |
| Replaceable light source | No |
| Standards | CE; UKCA |
| Luminaire with limited surface temperature, "D sign" | No |
| Ball shot safe | No |
| Minimum rate of recycled material in packaging | 80 % 1) |
| Minimum percentage of recycled content in the product | 0 % 1) |
| Product recyclability | Mostly recyclable product 1) |
| Packaging recyclability | Mostly recyclable packaging 1) |
| List of dangerous substances contained in the product in concentrations greater than 0.1% in mass percentage | No |
| Contains substances of very high concern in concentrations greater than 0.1% by mass percentage | No |
| Product code | Packaging unit (Pieces/Unit) | Dimensions (length x width x height) | Gross weight | Volume |
|---|---|---|---|---|
| 4099854452215 | Folding box 1 |
625 mm x 58 mm x 54 mm | 538.00 g | 1.96 dm³ |
| 4099854452222 | Shipping box 10 |
635 mm x 305 mm x 145 mm | 5967.00 g | 28.08 dm³ |