| Nominal voltage | 220…240 V |
| Mains frequency | 50/60 Hz |
| Operating mode | Mains voltage |
| Diameter | 200,0 mm |
| Height | 25.0 mm |
| Product weight | 525.00 g |
| Product color | Black |
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
| Type of protection | IP20 |
| With light source | No |
| Replaceable light source | No |
| Standards | CE |
| Minimum rate of recycled material in packaging | 80 % 1) |
| Minimum percentage of recycled content in the product | 0 % 1) |
| Product recyclability | Mostly recyclable product 1) |
| Packaging recyclability | Mostly recyclable packaging 1) |
| List of dangerous substances contained in the product in concentrations greater than 0.1% in mass percentage | No |
| Contains substances of very high concern in concentrations greater than 0.1% by mass percentage | No |
| Product code | Packaging unit (Pieces/Unit) | Dimensions (length x width x height) | Gross weight | Volume |
|---|---|---|---|---|
| 4099854442735 | Folding box 1 |
74 mm x 206 mm x 238 mm | 623.00 g | 3.63 dm³ |
| 4099854442742 | Shipping box 4 |
309 mm x 216 mm x 254 mm | 2680.00 g | 16.95 dm³ |
| EAN | SEG number |
|---|---|
| 4099854442735 | 7512690 |