| Nominal voltage | 12 V |
| Operating mode | Mains voltage |
| Product weight | 550.00 g |
| Length | 102.00 mm |
| Width | 93.00 mm |
| Height | 147.00 mm |
| Number of switching cycles | 30000 |
| Product color | White |
| Body material | Polycarbonate (PC) |
| Ambient temperature range | -40…+60 °C |
| Dimmable | No |
| Type of connection | Plug type C (EU) |
| Network protocol | WiFi |
| Compatible smart home technology | Amazon Alexa; Google Home |
| Standards | CE |
| Protection class | III |
| Type of protection | IP65 |
| Minimum rate of recycled material in packaging | 80 % 1) |
| Minimum percentage of recycled content in the product | 0 % 1) |
| Product recyclability | Mostly recyclable product 1) |
| Packaging recyclability | Mostly recyclable packaging 1) |
| List of dangerous substances contained in the product in concentrations greater than 0.1% in mass percentage | No |
| Contains substances of very high concern in concentrations greater than 0.1% by mass percentage | No |
| Product code | Packaging unit (Pieces/Unit) | Dimensions (length x width x height) | Gross weight | Volume |
|---|---|---|---|---|
| 4058075850552 | Folding box 1 |
108 mm x 183 mm x 215 mm | 656.00 g | 4.25 dm³ |
| 4058075850569 | Shipping box 4 |
372 mm x 247 mm x 228 mm | 2936.00 g | 20.95 dm³ |