| Nominal voltage | 220…240 V |
| Mains frequency | 50…60 Hz |
| Protection class | I |
| Operating mode | Mains voltage |
| Diameter | 100.00 mm |
| Height | 1200.00 mm |
| Product weight | 800.00 g |
| Product color | Dark gray |
| Housing color | Dark gray |
| Body material | Concrete |
| Cover material | Glass |
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
| Temperature range at storage | -20…+80 °C |
| Type of connection | Terminal, 3-pole |
| Type of protection | IP20 |
| Protection class IK (shock resistance) | IK03 |
| Dimmable | No |
| Mounting type | Suspended |
| Mounting location | Ceiling |
| Application environment | Indoor |
| With light source | No |
| Replaceable light source | No |
| Holder designation | G9 |
| Standards | CE; UKCA |
| Luminaire with limited surface temperature, "D sign" | No |
| Product remark | Maximum bulb wattage: 5 W LED |
| Number of illuminants | 1 |
| Minimum rate of recycled material in packaging | 80 % 1) |
| Minimum percentage of recycled content in the product | 0 % 1) |
| Product recyclability | Mostly recyclable product 1) |
| Packaging recyclability | Mostly recyclable packaging 1) |
| List of dangerous substances contained in the product in concentrations greater than 0.1% in mass percentage | No |
| Contains substances of very high concern in concentrations greater than 0.1% by mass percentage | No |
| Product code | Packaging unit (Pieces/Unit) | Dimensions (length x width x height) | Gross weight | Volume |
|---|---|---|---|---|
| 4058075848320 | Folding box 1 |
130 mm x 190 mm x 260 mm | 1013.00 g | 6.42 dm³ |
| 4058075848337 | Shipping box 4 |
540 mm x 206 mm x 288 mm | 4618.00 g | 32.04 dm³ |